رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زنان ایرانی نقش تعیین کننده ای در توسعه پایدار ایفا می کنند


29 خرداد, 1398 - 07:35 -- روابط عمومی 2
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

زنان ایرانی نقش تعیین کننده ای در توسعه پایدار ایفا می کنند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: زنان ایرانی برای ارتقا در حوزه های مختلف در عرصه های بین المللی باید ایفای نقش کنند و تحقق این مهم نیازمند حمایت وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"صدیقه ربیعی "روز سه شنبه در نشست مشترک بانوان فعال و کارآفرین قزوین با اعضای انجمن همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه افزود: تقویت شخصیت و جایگاه واقعی زن مسلمان در جهان با تاثیر پذیری از شخصیت والای حضرت خدیجه (س) و ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی آنها شکل می‌گیرد بنابراین اصلاح بینش‌ها و اعتقادات نادرست در عرصه‌های بین المللی و هدایت سیاست‌های جامعه جهانی نسبت به جایگاه زن بر اساس فرهنگ اسلامی نیز یکی از وظایف مهم بانوان فعال در عرصه‌های بین المللی در صحنه‌های بین المللی است.
ربیعی ادامه داد: با وجود آنکه زنان نیمی از جمعیت را تشکیل داده و برنامه ریزی ها و حمایت‌های زیادی هم شکل گرفته اما این قشر هنوز در کشور و استان ما نتوانستند به جایگاه و نقش مناسب خود در اداره امور و در تصمیم گیری ها دست یابند.
به گفته وی توانمندسازی زنان و نقش تعیین کننده آنها در توسعه پایدار از جمله موضوعاتی است که در حال حاضر از نظر تئوری و کاربردی باید به آن توجه شود که این توانمندسازی زنان شامل ابعاد توانمندسازی اقتصادی، روان شناختی و از همه مهم‌تر مهارتی خواهد بود.
ربیعی با اشاره به آسیب پذیری قشر زنان و کودکان در جامعه، اظهار داشت: اصلاح وضعیت زنان و کودکان و حل مسائل و مشکلات آنان اگر با روشی مناسب و مبتنی بر الگوی دینی و بومی صورت گیرد دستاوردهای شگرفی برای جامعه خواهد داشت.
وی یادآور شد: همچنین جمعیت زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه سهم قابل ملاحظه‌ای در سالم سازی و حفظ محیط زیست و حتی آموزش آن به نسل‌های آینده دارند، در نتیجه نسل‌هایی در دامان آنان رشد می‌کند تا جهانی بر مبنای توسعه را برای خود و آیندگانش بسازد، جهانی که محیط زیست یکی از اهداف مهم اجتماعی آن برای نیل به توسعه است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین همچنین گفت: قزوین از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فراوانی برخوردار است اما آنگونه که باید حتی در سطح کشور و نه عرصه بین الملل به خوبی معرفی نشده و امیدواریم همسران دیپلمات‌های کشور سفیران خوبی برای معرفی هرچه بیشتر آن در عرصه بین المللی باشند.
وی اضافه کرد: حضور این بانوان در استان قزوین این امکان را فراهم می‌کند که با نگاهی گذرا به تحولات جهانی، فرصت‌ها و زمینه‌ها و با نیم نگاهی به عملکرد نهادهای دولتی و غیردولتی، مسئولیت‌های خود را در شرایط کنونی بازشناسی کرده و برای دستیابی به رشد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور بیشتر تلاش کنیم.