رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مسائل و مشکلات کشور فارغ از نگاه جنسیتی دیده شود


30 خرداد, 1398 - 09:17 -- روابط عمومی 2
رئیس انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه :

مسائل و مشکلات کشور فارغ از نگاه جنسیتی دیده شود

رئیس انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه گفت: تمام مسائل و مشکلات کشور باید بدون در نظر گرفتن جنسیت و از دیدگاهی انسانی مورد بررسی قرار گیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم ایمانیه در جمع گروهی از بانوان قزوین افزود ما باید از درون به این درک برسیم که تفکیک زن و مرد دیگر وجود ندارد و سال های زیادی از آن گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی از دغدغه هایی مانند محیط زیست، آسیب های اجتماعی و هر چیز دیگری سخن گفته می شود دیگر معنایی ندارد آن را زنان و مردانه تلقی کرد بلکه همه اینها از دیدگاه انسانی مورد توجه همگان هستند.

وی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نگاه جدی به مسائل شرکت های دانش بنیان و مخترعان دارد و در این راستا به منظور حمایت از نخبگان با قوت در کنار وزارت امور خارجه است.

وی اضافه کرد: انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه در خصوص مسائل و موانع پیش روی بانوان کارآفرین و مخترع در سطح ملی نمی تواند کار خاصی انجام دهد اما می تواند از طریق سفارت خانه ها به معرفی دستاوردهای آنها در سطح بین المللی بپردازد.
ایمانیه ادامه داد: بخشی از وزارت امور خارجه به دیپلماسی عمومی اختصاص دارد که می توان مسائل مربوط به زنان و مردان کارآفرین را از آن طریق مورد پیگیری قرار داد.
رئیس انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه در خصوص فعالیت انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه نیز اظها: داشت: این انجمن بیست سال پیش تاسیس شده و با عضویت همسران سفرا و دیپلمات های ایرانی فعالیت هایی در بخش های فرهنگی، آموزشی، خبریه و ارتباطات انجام می دهد.